Yesterday is a history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift.

Leden 2011

Recenze - Trilogie Stiega Larssona: Millenium

31. ledna 2011 v 21:59 | Keira-san |  # In house
muži, kteří nenávidí ženy

Na úvod musím zmínit, že psát recenzi na všechny tři díly trilogie Millenium je docela velké sousto.

Nikomu určitě neušlo knižní vydání díla dnes zesnulého švédského spisovatele a novináře Stiega Larssona. Knihy Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda se dají označit za vrcholné špice detektivního románu současnosti. Nemnoha lidem po celém se příběh z prostředí Švédska zažral pod kůži.
muži, kteří nenávidí ženy
Roku 2009 byly uvedeny tři švédské filmy podle knižních předloh, k tomu i seriál Millenium, který se od filmů může lišit větší komplexností celého příběhu a podrobnějším rozebráním hlavních aktérů. Na důkaz toho, jak je trilogie Millenium působivá, musím ještě dodat, že i po natočení všech tří dílů, které už prošly našimi kiny, se rozhodl americký režisér David Fincher natočit další adaptaci děl Stiega Larssona. Ale o tom až později.

Stieg Larsson ve svých třech knihách, které byly vydané až po jeho smrti, rozvedl skandální příběh mladé podivínské dívky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), který začíná mít spád po jejím setkání s novinářem Mikaelem Bloomkvistem (Michael Nyqvist). Tito dva hlavní hrdinové jsou stěžení celého příběhu.


Já jsem i na CSFD.cz? :D

30. ledna 2011 v 16:54 | Keira-san |  # Just kidding
kreek
Jestli jste se to už dověděli, nevím jestli jsem se zmiňovala,... Píšu sem tam recenze filmů na stránku FilmShot. Je to pěkný, vymakaný, jsem za to ráda a jupí jupí jej...

Dneska jsem prožila krátký šok, když jsem zjistila, že na tyto recenze jsou odkazy i na CSFD.cz! Zde je odkaz :3

Gomen. Musela jsem se pochlubit ^^ 

Trailer: Grounded For Life!

30. ledna 2011 v 16:34 | Keira-san |  Videoklipy trailery

Tenhle trailer sice nepatří mezi ty nejlepší z Tangled, ale rozhodně si ho pusťte ;) Tedy, ještě byste mohli mít zvládnutou angličtinu, ale myslím, že zde bude rozumět i neslyšící :)

Recenze - Tangled, aneb Na vlásku Walta Disneyho!

25. ledna 2011 v 22:19 | Keira-san |  # In house
Říkám tomu "My precious". To protože jsem znovu zamilovaná. Ale v recenzi jsem se krotila :P

Tangled dorazí do českých kin 27.ledna, ale mnozí z nás se premiéry nemohou dočkat. Například já si celý film našla už o dva týdny dříve po internetu, kam unikne jako vždycky v podstatě všechno krom dobré verze posledního Harryho Pottera. Jako pokus o oživení Disneyho slavné princeznovské řady jsme už dříve mohli shlédnout film Princezna a žabák. Ale ten se nerovná ani z poloviny novince Na vlásku, který je jednoduše brilantní.
flynn

A takhle dopadla Keira

18. ledna 2011 v 19:29 | Keira-san
Po více jak dvou týdnech příšernýho úmoru ve škole jsem jak tenhle idiot. Viz. video.
A dál netřeba komentovat.

Recenze: Erilian, město čarodějů od Terezy Janišové

12. ledna 2011 v 22:05 | Keira Fey |  # In house
erilian
Pokud jste pravidelní čtenáři novinového plátku Metro, určitě vám z kulturní rubriky jednoho prosincového rána neušel rozhovor s novopečenou autorkou Terezou Janišovou na téma její prvotiny - Erilian, město čarodějů
(rozhovor zde). Všimla jsem si ho samozřejmě i já a knížku si pár dní před Vánoci koupila.

Tož, před Vánoci se jeví kupování fantasy prvotiny trochu jako risk, výstřel do prázdna. Ale jsem masochista a na začínající autory, obzvlášť ty české, jsem vždycky nehorázně zvědavá. I když mám převážně jen záporné zkušenosti. Erilian jsem si tedy přečetla a můžu prohlásit: Je to hezké!