Yesterday is a history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift.

Kuragehime (Jellyfish Princess) recenze

1. března 2011 v 17:48 | Keira Fey |  Manga anime recenze
Aife-sama mi opět doporučila zajímavou anime a naštěstí jsem si dala říct k jejímu shlédnutí - už dlouho jsem se k něčemu nedokopala, anime i mangu (heh, krom sem-tam-yaoi ^.^) jsem na pár měsíců odvrhla... Ale dobře, že jsem se u Kuragehime nedala odradit, protože jde o skvělou a zábavnou záležitost.

(Zleva: Tsukimi, Mayaya, Jiji, Banba, Chieko)

Co všechno v téhle anime najdete? Transvestitního floutka. Otaku ženy s řadou úchylek. Starého panice. A krásné, rozkošné medúzy. Jestli vás to neodradilo a chtěli byste vědět o tomto seriálu víc, čtete dál.

Tokyiský bytový komplex Amamizukan hostí bandu podivních dívek a žen, mezi nimiž žije i osmnáctiletá Tsukimi Kurashita. Nejen ona ale každá z obyvatelek má zvláštní úchylku a vyhýbají se všem normálním sociálním vztahům s vnějším okolím. Tsukimi má obcesi na medúzy a takhle nezvyklá obliba jí jednou donutí do konfliktu s "chick guyem", kterému v krámku se zvířátky jedna malá medúzka zrovna umírá. Tsuki by nejspíš odešla v slzách nad ztrátou drahého medúzího života, kdyby jí překvapivě nepomohla krásná dívka.
Ona i ostatní holky z Amamizukanu jsou ze své nové známé dost paf. Nejvíce ale Tsuki, která zjistí nemilé překvapení - a to že ta holka není holka, ale švarný mladý kluk, který se v oblečcích, sukničkách a velkém umělém poprsí vyžívá jako nikdo jiný.
(Zachraň medúzu - Kuranosuke a Tsukimi)

Co dodat. Holky z Amamizukanu jsou hastrošky, na vzhledu jim totálně nezáleží a vyhlídky toho, že by aspoň jedna z nich mohla mít vztah s mužem, jsou naprosto supermegalomanské (jejich domu dokonce vládne pravidlo ŽÁDNÍ MUŽI!). Kuranosuke (jejich "nová známá") se je snaží přesvědčit o opaku a nejvíce se vyřádí na samotné Tsukimi, kterou pojme za svou kamarádku. Tsuki se snaží bránit zuby nehty, ale stejně jí je to houby platné.

(Tsukimi)

Největší gól Kuranosuke udělá tím, že Tsukimi po proměně z šeredky na krásku představí svému staršímu bratrovi Shuovi. Shu je 30letý úslužný (docela roztomilý) chlapík, který se utápí ve své politické kariéře a setkání s krásnou Tsukimi s ním naprosto zamává. Bohužel, jeho vztah s Tsuki ohrožuje za A) samotná asociální a šílená Tsuki, za B) on sám (!SPOILER! to on je ten panic !SPOILER!) a za C) běhna, která je Shuovi z důvodů zisku v patách.

(zdrhá jak zajíc - Shu)

Abych ještě zmínila hlavní dějový proud: Největší zkrat po seznámení s Kuranosukem pro holky nastane poté, co se dozvědí, že jejich skvělý dům nejspíš bude zbourán a místo něj developeři postaví předražený hotel. Sesterstvo z Amamizukanu se proto vrhne s Kuranosukeho pomocí na vydělávání peněz, aby zachránily svůj domov. Ale nebude to pro ně vůbec snadné, jejikož jejich asociální zkraty jsou výjimečné.

(první nosebleed - Tsukimi)

Na tomto anime je suveréně dobrý příběh, který vás pobaví a nebudete se ani na chvíli nudit. Co musím ocenit bylo minimum nosebleedů (v celém seriálů omezeno na dva! wow...), naprosto žádní chibiové (vyhrožuju jim vyhlazením) a super kresba. Někdo si možná zasliní nad oblečky, co nosí Kuranosuke, nebo nad ním samým. Opening ani ending mě nijak neokouzlil, ale hudba byla obstojná a tak se tahle anime nemá za co stydět. Má celkem 11 dílů a je podle stejnojmenné mangy, kterou určitě můžete najít online ke čtení - ale pouze v angličtině, nejsem si jistá, jestli se někdo pustil do překladu. Anime z roku 2010 je také s anglickými titulky a tak by bylo lepší na něj hledět až poté, co si tento jazyk procvičíte. Ale myslím si, že člověk průměrně znalý angličtiny si anime obstojně užije. Jediné, co bych Kuragehime vytknula, je ten nedořešený vztah Shua s Tsukimi. Tak dlouho jsem nad nimi skotačila a přála si, aby mezi nimi bylo i něco víc! Houby, ke konci dostanete trochu přes čuni, protože nic takového se nebude konat. Ale i tak mám Kuragehime ráda (Shu je rozkošňák-chudáček).
Rozhodně doporučuji si anime pustit. Online a neomezeně na www.animefreak.tv najdete všech jedenáct dílů a u videí je připojen odkaz na online čítárnu Kuragehime mangy. So, enjoy.

(pozorování zachráněné medúzy - Kuranosuke a Tsukimi)

("P...p... panic? Ale..." - zlá hnusná megera, Tsukimi a Kuranosuke)

(fanart)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Christine.blog Christine.blog | Web | 6. března 2011 v 15:27 | Reagovat

Povedené!

2 Keira Fey Keira Fey | E-mail | Web | 7. března 2011 v 19:29 | Reagovat

[1]: :D děkuji :)

3 Tyno10 Tyno10 | Web | 21. května 2011 v 15:07 | Reagovat

nevíš kde by byla online s cz titulkami ?? =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama