Yesterday is a history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift.

Yaoi maraton - Několikanásobná RECENZE

18. srpna 2011 v 23:51 | Keira-san |  Manga anime recenze
Už dlouho jsem neprojížděla net a čtení mang pro mě byla ztrátou času. Ale když už vám doma nezbývá nic jiného, než civět do zdi, prostě vás to popadne. A byla by škoda nepodělit se o dlouhé zážitky s různými yaoi, co jsem stihla přečíst - a že jich za poslední týden byla tuna! Ať braky, nebo opravdu skvosty... Ty nejlepší vám zde v článku srhnu a možná vás navnadím k tomu si je přečíst. Možná vás i zhrozím, nebo rozesměju. Ale slečny yaoistky tento článek určitě ocení :)


A začnu asi nejlepším dílkem, které mě úplně odzbrojilo.
Brother X Brother není žádná incestní úchylárna (ale myslím, že tím nikoho nezklamu). Hlavní aktéři - Momoki Asuka (22 let) a Momoki Yui (17 let) - jsou bratři zcela krví nespříznění. Jejich rodiče se navzájem vzali když Asukovi bylo 12 a Yuimu 7. Nejdřív ho Asuka nemohl ani cítit, ale pak oba klučíci prolomili ledy a byli jako praví bratři.
Starší Asuka je od jisté doby impotentní a má co dělat, aby se téhle nepříjemnosti zbavil. Už jen tenhle fakt mě málem zlomil v pase smíchy, protože Asuka je ve svých letech pořád stále panic. Je vzteklý, chce to mít za sebou a jediný kdo za to může je jeho bratr Yui, který i přesto, že je o pět let mladší a stále na střední, zapaluje všech holkám kolem sebe lýtka. To Asukovi dost pocuchává nervy. Od jisté události během letních prázdnin se Yui přestal s Asukou
absolutně stýkat - a po pár letech odloučení obou bratrů to vypadá, že by se mohl Asuka konečně dostat ze své zoufalé impotence a konečně si vrznout. Jenže, je to k vzteku, ale Yui se nečekaně vrátí. Celá rodina jede na společnou dovolenou a Asuka začne vzpomínat, co všechno se mezi bratry přihodilo. A věci se dají do pohybu závratnou rychlostí...
Absolutně jsem u této mangy zbožňovala kresbu, byla perfektní. Hlavně tam nebyla cenzura! Díky Bože... Krom toho se mi celá zápletka nejevila dementně, jako u jiných mang, ale tenhle nezvyklý příběh mě nenechal vydechnout až do úplného konce. Mám ráda tyhle charaktery, opravdu nemusím uke, kteří mají oči přes celou hlavu a slzičky v očích i při močení na záchodě - a to Asuka s Yuim rozhodně nejsou. Rozhodně Brother X Brother doporučuji, protože se u toho nasmějete a nebudete si připadat, že autor/ka mangy si o vás myslí, že jste debilní - takové pocity mám u mnoha yaoi, které zkouším číst (prvních pár minut). Asuka je skvělý charakter a budete mu fandit až do konce - i Yuimu, samože :)
Abych se trochu pobavila (škodolibě), další zvrácenost mnou přečtená bylo yaoi Darling.
Je to skoro typ yaoi, které nesnáším. Proč? Uke je hrozný (na pohled) a ještě jednou hrozný (dement). U tohoto příběhu originalitu nečekejte.
Hashimoto Rio je šprtík, nosí fotku svého oblíbeného senseie v diáři a nemyslete si, že mu taková obludnost projde. Do jeho školy přijde nový studet - supercoolechtmacek Miura Tomomi. A ten diářek našemu hned-to-do-něj-šoupnu ukemu sebere a neskutečně mu vytmavý, že je Rio gay. A aby to nebylo jen tak, Tomomi se rozhodne, že ho té gay nemoci zbaví. Ale lehce zvráceným, tedy zcela obráceným způsobem (takže maličkého Ria několikrát přefikne, ani si to chlapec nestihne uvědomit).
U této yaoi budeme valit oči nad Riovou blbostí. A Tomomiho zařadíte do skupiny zvrácených chlípníků. Protože kresba malého nevinného ukeho Ria mě leckdy znechucovala (co teprv, když byl úplně nahý - slzely mi oči víc jak jemu), bylo pro mě těžké se prokousat až do konce mangy. A zvládla jsem to. Protože navzdory tomu, ajk je uke příšerný, pánové typu seme jsou prostě úžasní na pohled - ano, to musím skutečně ocenit. Pokud se tedy vrhnete na Darling, znáte má varování, ale přece jen k něčemu dobré je si ho přečíst/prohlédnout. Je to sem tam pastva pro oči :3

Další lahůdka je skoro tématická - hlavní hrdinové jsou kolegové z restaurace. Yaoi Dolce je sice skvěle nakreslené, ale příběh hlavního páru jsem nedokázala přečíst (příliš uřvaný uke? Až příliš zženčtilý seme? - a ano, je to takhle!). Každopádně vám musím doporučit kratší epizodu od strany 142 - Antipasto. Nebudete litovat - seme je úžasný, uke je takový malý trouba a dohromady jsou sladcí jako medovník se šlehačkou :3

Docela mě hodně překvapil kousek s názvem Kawai Akuma. Hlavní hrdina (a oběť) mi totiž dokonale připomněl charaktera z Ouran High School Host Club, přesněji Kyouyu Ootoriho.
Co vám prozradím ze zápletky vás asi dost navnadí k tomu si Kawai Akumu přečíst. Akiyoshi Tooru je perfektní student a nedělá si z ničeho hlavu, dokud za ním nepřijde sám osobně školní idol - nejroztomilejší a nejoblíbenější chlapec ve škole Naruse Fuuta.
A co nese Tooruovi na srdíčku? Chce být kamarád, chce s Tooruem chodit ze školy, navštěvovat ho doma, jen tak mimochodem s ním mít sex... Tooru samozřejmě rozkošnému chlapečkovi odmítne, protože není blbec a vidí, že je Fuuta dost mimo. Ale zdání klame, protože školní idol je ještě něco horšího. V okamžiku se totiž z roztomilého princátka změní v šíleného hajzlíka, který si prostě vezme to, co právě chce. A je jasné, že v manze se dozvíte, co všechno Naruse Fuuta chudákovi Tooruovi provede :)
Kresba? Moc hezká. Už jen ten nápad a styl se mi moc líbil. A řezala jsem se smíchy. Takže Kawai Akumu/Roztomilého démona jen doporučuji :3

Všimla jsem si v mnoha mangách, že hlavnímu páru nikdy moc nevadí, kde si to zrovna mezi sebou rozdávají. Připadá mi, jako kdyby autoři dělali ze čtenářů (ok, jen zvrácených otaku) blbce - copak když tomu chlapečkovi budee někdo šahat mezi nohy v obchodním centru, přeci si toho někdo asi všimne ne? Copak s tím nikdy nepočítají?! (ne, nikdy) A To je jen slabý odvar.
U yaoi Love x Eros tomu naštěstí nebylo. Párů pěkných pánů tam bylo více než je obvyklé a užívali si spolu v soukromí. Co příběh?
Nozomi je kluk, chce si vrznout, ale neví, jak k tomu svou dívku přimět. Jeho dávný mentor, Misturu-chan, starší kamarád, který ho naučil vážně VŠECHNO by mu mohl pomoci, jak s tím pohnout dál. Nozomi svého kamaráda vyhledá a najde ho ve společnosti dvou mladých a fešných kluků, Yuumiho a Jina. A tím je hra rozkopnutá a vy jen můžete sledovat, s jakou rychlostí blesku se tam šoustá a sexuálně obtěžuje.
Proč si přečíst/prohlédnout Love x Eros? Protože navzdory tomu, že příběh je spíš v pozadí, jde hlavně o ty nádherné seme. Nozomi je roztomilý, dá se na něj víc jak dívat a chlapci kolem něj, kterým zamotává hlavu, jsou ještě lepší. Takkže dávám palce nahoru a rozhodě do Love x Eros jděte. Je to super podívaná a city zmítaní hlavní hrdinové vás totálně strhnou. !SPOILER! Osobně zbožňuju část, kdy se dají dohromady Jin a Nozomi - jsou sladší víc než již zmiňovaný medovník se šlehačkou. !SPOILER!
A to by bylo pro dnešek vše! Brzy zase na viděnou s dalšími yaoi kousky :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama