Yesterday is a history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift.

# In house

Rozhovor s Robertem Fabianem

21. července 2011 v 13:14 | Keira-san
Konečně je to tady!
Pro zájemce je na internetu k přečtení unikátní rozhovor s českým spisovatelem military scifi Robertem Fabianem, který doposud nikomu žádné interview neposkytl.

Na stránkách našeho školního časopisu Karlínské listy je celý rozhovor k přečtení v posledním červnovém vydání školního roku 2010/2011.

Užijte si rozhovor, snad někdy bude následovat další :) Odkaz ke čtení zde! http://karlinskelisty.wz.cz/ca​sopis1011_5.html

Lístek na Prague city festival

22. června 2011 v 8:09 | Keira-san


Pokud by měl někdo zájem - a pokod ano, hlaste se!!! - mám jeden lístek na letošní Prague city festival, kde si milovnice skupiny 30 seconds to Mars přijdou k večeru na své. Ale dočkáte se nejen 30stm.
Původní cena mého lupenu na stání byla 800,- korun, což je docela slušné proti jiným cenám, které se docela zvedly od posledně, po dohodě nabízím kdyžtak i slevu. Pište mi na email, do vzkazů a pokud máte zájem, jakkoliv by to bylo možné, tak vám lístek před začátkem akce předám!

Recenze - Králova řeč (orig. King´s speech)

10. dubna 2011 v 22:10 | Keira Fey


Historické drama Králova řeč bylo letos hlavním bodem udílení cen Oscar a snad nikdo, kdo film s Colinem Firthem a Geoffreym Rushem viděl, nepochyboval o jeho vítězství. Co u tohoto snímku musím ocenit je fakt, že ho můžete vidět několikrát za sebou a neomrzí vás. Pokaždé soucítíte se vznětlivým mužem, kterému říkají Bertíku a jediné, po čem doopravdy netouží, je stát se králem. Režisér Tom Hooper má naše velké díky - přinesl světovému filmu další brilantní snímek.

Recenze - Trilogie Stiega Larssona: Millenium

31. ledna 2011 v 21:59 | Keira-san
muži, kteří nenávidí ženy

Na úvod musím zmínit, že psát recenzi na všechny tři díly trilogie Millenium je docela velké sousto.

Nikomu určitě neušlo knižní vydání díla dnes zesnulého švédského spisovatele a novináře Stiega Larssona. Knihy Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda se dají označit za vrcholné špice detektivního románu současnosti. Nemnoha lidem po celém se příběh z prostředí Švédska zažral pod kůži.
muži, kteří nenávidí ženy
Roku 2009 byly uvedeny tři švédské filmy podle knižních předloh, k tomu i seriál Millenium, který se od filmů může lišit větší komplexností celého příběhu a podrobnějším rozebráním hlavních aktérů. Na důkaz toho, jak je trilogie Millenium působivá, musím ještě dodat, že i po natočení všech tří dílů, které už prošly našimi kiny, se rozhodl americký režisér David Fincher natočit další adaptaci děl Stiega Larssona. Ale o tom až později.

Stieg Larsson ve svých třech knihách, které byly vydané až po jeho smrti, rozvedl skandální příběh mladé podivínské dívky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), který začíná mít spád po jejím setkání s novinářem Mikaelem Bloomkvistem (Michael Nyqvist). Tito dva hlavní hrdinové jsou stěžení celého příběhu.

Recenze - Tangled, aneb Na vlásku Walta Disneyho!

25. ledna 2011 v 22:19 | Keira-san
Říkám tomu "My precious". To protože jsem znovu zamilovaná. Ale v recenzi jsem se krotila :P

Tangled dorazí do českých kin 27.ledna, ale mnozí z nás se premiéry nemohou dočkat. Například já si celý film našla už o dva týdny dříve po internetu, kam unikne jako vždycky v podstatě všechno krom dobré verze posledního Harryho Pottera. Jako pokus o oživení Disneyho slavné princeznovské řady jsme už dříve mohli shlédnout film Princezna a žabák. Ale ten se nerovná ani z poloviny novince Na vlásku, který je jednoduše brilantní.
flynn

Recenze: Erilian, město čarodějů od Terezy Janišové

12. ledna 2011 v 22:05 | Keira Fey
erilian
Pokud jste pravidelní čtenáři novinového plátku Metro, určitě vám z kulturní rubriky jednoho prosincového rána neušel rozhovor s novopečenou autorkou Terezou Janišovou na téma její prvotiny - Erilian, město čarodějů
(rozhovor zde). Všimla jsem si ho samozřejmě i já a knížku si pár dní před Vánoci koupila.

Tož, před Vánoci se jeví kupování fantasy prvotiny trochu jako risk, výstřel do prázdna. Ale jsem masochista a na začínající autory, obzvlášť ty české, jsem vždycky nehorázně zvědavá. I když mám převážně jen záporné zkušenosti. Erilian jsem si tedy přečetla a můžu prohlásit: Je to hezké!

Recenze - Megamysl

20. prosince 2010 v 21:00 | Keira-san
megamysl

Další animák se přehnal přes česká kina a byl to tentokrát chlapík s nadprůměrně velkou hlavou a modrou kůží - Megamysl, v anglickém originále MegaMind. Opět se tu vyskytl další film s hlavním hrdinou padouchem. Ovšem nemusí to být nutně tuctový výplod studia Dreamworks, Megamysl je vtipná komedie, která si dělá legraci ze spousty klišé co se týče dětských akčních seriálů a komixů. Asi nikdo nemůže přehlédnout první háček, který odkazuje na Supermana hned v prvních minutách filmu. Je vážně na co koukat.

Recenze - Občanský průkaz

20. prosince 2010 v 20:55 | Keira-san
občanský pr
Už po shlédnutí traileru k novému filmu Ondřeje Trojana (např. Želary, 2003) bylo každému jasné, že si Občanský průkaz nemůže nechat ujít. Věta: "Polib nám prdel, Daníku," byla pro mnohé rozhodující. Místy hořká komedie je situovaná do 70. let komunistického režimu v České republice. Kdo na něj půjde, a to platí o mladší porevoluční generaci, bude se ptát, jak to ti jeho rodiče mohli přežít.

Recenze - Resident Evil: Afterlife

9. října 2010 v 15:34 | Keira-san
resident evil
V pořadí čtvrtí díl filmů Resident Evil dorazil 23.září do kin a lákal skalní fanoušky Milli Jovovich na promítání ve 3D rozměru. Třidéčko jsem si radši nechala ujít - protože, bohužel pro mě, fanda zombíků nejsem. Ale excelentní Milla mi za to řežbu stála. I na klasické 2D projekci bylo dost rozesmátých šedivých mrtvol… A ano, krve bylo až až.

Recenze - Gentlemani a hráči od Joanne Harrisové

9. října 2010 v 15:31 | Keira Fey
gentemen and players
Ještě nedávno jsem z této knížky měla neblahý pocit, že v příštích dnech se budu tápat v tématu gamblerství a britské rezervovanosti úctyhodných starců. Nezdálo se mi to jako lákavá představa, když pokeru rozumím stejně jako němčině (což není vůbec nic extra). Ale moudrá rádkyně nad Gentlemany jásala a donutila mě ke čtení. Tak bych jí měla nejspíš v co nejbližší době poděkovat.

ADVík 2010 - recenze ne pro ty, kteří byli nadšení...

6. srpna 2010 v 18:14 | Keira Fey
ADVík 2010


Letos se mi při návštěvě této akce zdálo, že každý otaku, který žije aspoň v těsné blízkosti Prahy, si ADVík rozhodně nedovolil vynechat. Stálo to ovšem za to? Rok těšení se na další festival pro fanoušky mangy, anime a všeho možného, co se týká japonské kultury, mě osobně víc jak zklamalo.

Nadělat prachy - Terry Pratchett

5. května 2010 v 16:05 | Keira-san
nadelat prachy
Zeměplocha, Ankh-Morpork, Vlahoš von Rosret, pan Pedant...
Posledního zmíněného neznáte? V tom případě jste nejspíš vynechali jednu z posledních knih Terryho Pratchetta, Nadělat prachy. Jak si přivydělat vám neporadí. Ale zabijete s ní čas, který je na naší obyčejné kulaté Zemi rozhodně mnohem nudnější, než svět na zádech obrovské želvy.
S tímto dílem z Úžasné zeměplochy přichází další taškařice Vlahoše, který se (ne zcela dobrovolně, je tu přece Patricij) pouští do reformy Ankh-Morporského bankovního systému.

Jméno větru - Patrick Rothfuss

26. dubna 2010 v 20:36 | Keira-san
Epická fantasy, Kronika Královraha, tři dny příběhu o Kvothovi Bezkrevném, Šestistrunkovi, Stínovci...
Kvothe má spoustu jmen.
Možná jste o něm slyšeli.
A pokud ne, měli byste.

Jméno větru
Kniha vyšla v českém překladu již v roce 2008 a já šíleně lituji, že jsem na ni nenarazila dřív. Autor Patrick Rothfuss mi jakoby spadl z čistého nebe - po přečtení Prvního dne mi nezbylo prakticky nic jiného, než lapat po dechu a feťácky se třást po pokračování. Knihovna má holt o pondělcích zavřeno. A kdo si zrovna vidí až na dno peněženky, může čtení druhé knihy Jména větru obrečet...

Recenze - Vlkodlak (The Wolfman)

9. března 2010 v 15:58 | Keira-san

Sice mi spousta lidí říkala: "Stojí to za houby" - "Nechoď na to, ztráta času" - "Jo, hodně krve, ale jinak nic moc" - Já jsem si přesto ten film nemohla odpustit. Hlavně Upír :) Vlastně ta mě na něj konečně vytáhla do kina. A čuměly jsme...

Po prvotních ukázkách, kde nás na celé kolo rozřehtaly jen samotné trailery na připravované filmy, jsme při začátku Vlkodlaka seděly jako na trní. Wolfman má spoustu lekaček, hektolitry krve a létající vnitřnosti s kusy končetin. Efekty na mě udělaly dojem o_O

A příběh, i když obyčejný, měl svůj děsivý půvab.
Lawrence Talbot se vrací do rodné (a pochmurné) Anglie za nepěkných okolností - jeho skoro švagrová Gwen, snoubenka jeho bratra ho prosí, aby se vrátil domů a pomohl jim najít nezvěstného milého. Jen co ale dorazí, dostane se mu ještě nepěknější novinka, že bratra nakonec našli roztrhaného na několik kusů. Pochopitelně mrtvého.
Tím začíná patálie páně Lawrence. Rozhodne se smrti svého bratra přijít na kloub a co se nestane, při pátrání se sám stane obětí útoku. Naštěstí, jemu rozpáraný krk dají dohromady.

Recenze - Život mi pije krev od J. Abelové

9. března 2010 v 12:15 | Keira-san

Doslovně zvolený název a málokdo by nepoznal, v kterém tématickém poli tenhle komix stojí. Jasně. Upíři. Mnoha lidem už také posledních několik let díky Twilight sáze lezou krkem. Či po krku...

Life sucks - Život stojí za houby.
Dave Miller by si tohle motto mohl vytetovat na čelo. Má naprosto neperspektivní práci, táhne mu na dvacet, je bez holky. Stálo by to obyčejně za houby, nebýt malého detailu - že chudák Dave je upír, zaměstnaný/zotročený svým upířím pánem Raduem v Poslední zastávce, největší pijavické prodejně v LA. Je odsouzený celý svůj nesmrtelný život rovnat sušené maso a krevní konzervy do regálů, pobírat minimální plat. Z jeho pohledu je být upírem naprosto na houby. Nostalgicky vzpomíná na doby, kdy byl ještě vegetariánem a chtěl studovat jako každý normální kluk. Ale (ne)život se mu začne hustě komplikovat poté, co začne s psychotickým upírem Wesem soupeřit o přízeň gotičky Rosy...

Talentum.cz

8. února 2010 v 12:43 | Keira-san
Zde mě také můžete najít - tedy mou tvorbu. Házím sem kromě básní (mizernejch básní) i fotky a obrázky. DeviantArt mě poslední dobou nechce vůbec přihlásit na můj účet, a chyba rozhodně není v heslu, takže jsem zvolila zajímavou novou alternativu...

Dost se mi líbí tvorba pár autorů, kteří sem přidávají, ani malba není špatná a literární kousky také ne. Talentum.cz je pro mě zajímavá nová stránka a určitě stojí se na ni občas mrknout. A pokud tvoříte - i se přihlásit :)

Levá ruka Boží - recenze

2. února 2010 v 21:22 | Keira Fey
Hned z čerstva jsem dočetla svůj předčasný dárek k svátku - ano, zas to byla knížka ^^. A ano, zas jsem si ji dala, řečeno metaforou, jako zákusek po obědě. Přečetla jsem ji během dvou dnů a mámě to radši nebudu sdělovat. Naštvala by se jako vždycky, když mi koupí něco ke čtení a za chvíli už to mám v sobě.

Hned z čerstva jsem tedy napsala malou recenzi na čerstvou Levou ruku Boží. Bude to nový světový bestseller? Má se mít Rowlingová na pozoru? No, to ji budete muset zkusit sami :) Enjoy, dále pod perexem...

Jak je důležité míti pana Darcyho…

28. ledna 2010 v 15:43 | Keira Wesper Fey
Další školní článek, kterým doufám nejen pobavím, ale i tak trochu navnadím :)
Enjoy!

Česko-Slovenská SuperStar - SuperKomedie!

27. září 2009 v 17:49 | Keira Fey
Článek do školních novin měl postrádat aktuálnost, vonět fejetonem. Já zas na tenhle druh prózy nejsem, takže jsem se neubránila a napsala pár rozhořčených řádků na jiné - ano, aktuální - téma. Jsem prostě rebel. Po nějaké době zas přihazuju jeden hlod navíc. Čtěte dál pod perexem.
Enjoy :)

Stránka na Fejsu...

12. září 2009 v 17:35 | Keira Fey


Někdy mě opravdu napadají divné nápady...

A tak jsem se jednoho krásného únavného večera rozhodla, že bych si mohla udělat stránku na facebooku :) Jsem tam už přes rok a půl, je na něm lidí jak psů...

Tak mě napadlo, že vlastní stránka zde by nebyla k zahození, to aspoň budu vědět, jestli o Soledad.mysteria.cz někdo vůbec stojí.

Ovšem, znám i ohlasy svých amígos, které jsou proti Facu. Ano, i já v tom vidím nevýhody /ztráta spukromí, vymývač mozku, závislost = to poslední u mě neplatí :3/, když se ohledně mého nápadu budete chtít vyjádřit, nebudu v tom bránit.

Každopádně budu velmi ráda, když na ní zavítáte :) HOlla HOlla
 
 

Reklama